KAPADOKYA BALON TURU

Güneşin doğuşunu balonla karşılayın.

Doğası, tarihi ve zengin kültürel mirasıyla bir dünya harikası olan Kapadokya'ya geldiğinizde yapabileceğiniz çeşitli aktiviteler mevcut. Bölgedeki günlük turlara katılabilir ve dilediğiniz aktiviteleri yapabilirsiniz. Otelimizde mantıklı fikirler eşliğinde sizin Kapadokya'yı daha iyi gezmenizi ve bu muhteşem doğa harikasını yaşamanızı sağlamak açısından Kapadokya hakkında bilgi veriyoruz. Tatilinizi daha keyifli hale getirmek açısından organizasyonlarınız hakkında sizlere yardımcı oluyoruz.

GÜNLÜK TURLAR

Doğanın bizlere sunduğu tüm güzellikleri yakından seyretmek için, onlara dokunmak için, içinde barındırdığı huzuru yaşamak ve doğanın oksijenini solumak için yapılan yürüyüşler, insanoğluna hep yeni keşifler için esin kaynağı olmuştur. Bu güzel ülkemizin her köşesi farklı bir doğal güzelliğe sahip olduğu gibi bazı köşeleri yalnızca bizim ülkemizde mevcuttur ve bunların başında da Kapadokya gelir. Özellikle doğa yürüyüşüne en elverişli olan Kapadokya bölgesi, Kısıtlamasız hizmet anlayışı ile ister yürüyüş tecrübeniz olsun isterse olmasın, doğadaki tüm güzellikleri tatmaya ve içinde barındırdığı huzuru keşfetmeye davet ediyoruz.Günlük Turlar ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen info@phocascavesuites.com adresimize mail yazınız.

ATV TURU

ATV motor safari günümüzün sıkıcı dünyasından kopup, kendine biraz vakit ayırarak, heyecan yaşamak isteyenler için tasarlanmış motosiklet sürmekten korkanların ama bu zevki tatmak isteyenlerin vazgeçilmezidir. Eşsiz manzaralı Kapadokya bölgesini keşfetmek, inişli çıkışlı tozlu topraklı parkurlarda bir serüven yaşamak, doğa ile bütünleşip asfalt yollardan ve kalabalıktan uzakta, çamların yeşili, gökyüzünün mavisi, dağların morluğu ve peri bacalarının kızıl örtüsü içerisinde hem gözlerinizi hem de ruhunuzu dinlendirmek için yapılan günübirlik gezi ve turlardır... Korkmadan binebileceğiniz ehliyete gerek duymayacağınız, dört tekerleği ile bazen çamurlu bazen sulu, bazen tamamen manzara ve doğa dolu bir ortamda yapılan adrenalin ve heyecan dolu, , safari zevki yaşayacağınız, bolca keyif alacağınız bir araçtır.Atv Turu ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen info@phocascavesuites.com adresimize mail yazınız.

BALON TURU

Güzel hava, düşük rüzgar mikro klima ve görkemli manzarası Kapadokya’yı balon uçuşu için ideal kılıyor, hatta bunun için dünya’daki en güzel yer diyebiliriz. Bu büyüleyici manzarayı keşfetmekten daha rahatlatıcı ve güzel bir deneyim ne olabilir ki? Gökyüzünde kendi “balkon”unuza sahipsiniz, peri bacalarının ve vadilerin üzerinden ilerliyorsunuz. Her yıl en az 50 000 yolcu bu benzersiz bölgenin fotoğraflarını çekmek için havayı seçiyor. Siz de onlardan biri olabilirsiniz!Balon Turları ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen info@phocascavesuites.com adresimize mail yazınız.

SEMAH GÖSTERİSİ

Türk tarihinin, ananesinin, inançlarinin bir parçasi olup Hz. Mevlâna (1207-1273) ilhamiyle olusmus ve gelismistir. Kemâle dogru manevî bir yolculugu (Miraci), bir gidis-gelisi, temsil eder. Semâ 7 bulümdür. Her bölümün ayri bir manâsi vardir... Semâyi ilmî yönden tetkik ettigimizde, sunu görürüz: Var olmanin temel sarti dönmektir. Varliklar arasindaki müsterek benzerlik , en ufak zerreden en uzak yildizlara kadar her birinin bünye-sini teskil eden atomlarindaki elektron ve protonlarin dönmesidir. Her seyin döndügü gibi, insanoglu da bünyesini teskil eden atomlardaki mevcut dönmelerle, vücudundaki kanin dönmesiyle, topraktan gelip topraga dönmesiyle, dünya ile beraber dönmesiyle tabii ve suursuz olarak döner. Semâ gösterileri, Kapadokyada her akşam düzenli olarak yapılmaktadır. Semâ gösterileri genelde eski hanlarda ya da kayadan oyma otantik mekânlarda yapılmaktadır ve yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Semâ gösterisi için otelimizden hareket her akşam saat 21.00 da yapılmaktadır. Semâ gösterisine yerli ve yabancı ziyaretçilerin yoğun ilgisinden dolayı, rezervasyon gerektirmektedir.Semah Gösterisi ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen info@phocascavesuites.com adresimize mail yazınız.

TÜRK GECESİ

"Türk Gecesi" gösterileri oldukça hoş ve popülerdirler. Türkiye’nin her bölgesi kendine has folklor danslarına ve kostümlerine sahiptir. Gösteri ülkenin her yöresinden danslar, harika müzikler ve tabiî ki göbek dansı içerir. Gösteriyi Türk yemekleri ve içecek (alkollü-alkolsüz) eşliğinde izleyeceksiniz. Gösteriden sonra isterseniz gece boyunca eğlenmeye devam edebilirsiniz. Türk Gecesi ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen info@phocascavesuites.com adresimize mail yazınız.

TÜRK HAMAMI

Yapılan aktiviteler sonrası kendinizi yorgun mu hissediyorsunuz ? Vadi yürüyüşleri ve ziyaret edilen tarihi yerler sonrası yenilenmek ve geleneksel Türk Hamamı deneyimini yaşamak için yapılacak en güzel aktivitelerden biridir. Türk geleneğinde özel bir yeri olan Türk Hamamında hem günün yorgunluğunu atma hem de rahatlama imkanı bulabilirsiniz. Türk Hamamı ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen info@phocascavesuites.com adresimize mail yazınız..